Thunderbird resimli imza oluşturma ve mail ayarları

Thunderbird resimli imza oluşturma ve mail ayarları

Mail atarken Thunderbird resimli imza oluşturma ve mail ayarları için ofiste ihtiyacımız olduğu için yazmaya karar verdim. Yerli kaynakların artması için ufakta olsa katkı bulunmaya çalışacağım.

Öncelikle Mozilla Thunderbird üzerinde mail atarken resimli imza ekleme için hızlı çözüm sunmayı hedefliyorum:

Thunderbird resimli imza oluşturma ve mail ayarları nasıl yapılır?

Öncelikle imza ekleyeceğiniz hesap üzerinde iken yani aktif pencere olarak kullandığınızda yeni mail atma penceresi yani yeni mail oluştur (create a new message) butonu veya kısa yolu ctrl+n tuşunu kullanabiliriz. Tabii varsayılan ayarlarınızı değiştirmediyseniz.

Açılan yeni mail penceresinde imzanızın nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde doldurmaya başlayalım. Eğer html kısımları yani kalın, italik vb o bar çalışmıyorsa, açık pencere üzerinde Seçenekler -> Gönderme Formatı -> Metin ve HTML şeklinde şeçtiğimizde aktif hale gelecektir.

Şimdi aynı pencerede iken yine yukarıdaki ana menü üzerinden Ekle (Insert) menüsü altından mailimize resim, html kodları ve birçok şeyi dahil edebiliriz.

Örnek kod dahil etme yöntemi Örnek kod dahil etme yöntemi

İmzamızı şekillendirdikten sonra sıra geldi ayarlarımızı kaydetmeye. Mail üzerinde iken Dosya -> Farklı Kaydet (Ctrl+s) ve oradan html uzantılı dosya şeklinde kayıt edelim.

İmzamızı mail hesabımıza dahil etme işlemi

Yanda maillerimizin listesinde imza ekleyeceğimiz hesaba sağ tıklayarak hesap ayarlarına ulaşabilirsiniz. O pencerede imza metni için alan göreceksiniz. İsterseniz oraya yazabilirsiniz ama daha kolay yöntem olan dahil etmek olacak. Görselde gördüğünüz gibi html uzantılı dosya neredeyse o yolu şeçiyoruz (hangi işletim sistemini kullanıyorsanız yapı ona göre değişecektir. Ben Linux üzerinde çalıştırdığım için farklı adres satırı olabilir sizde) veoluşturduğumuz imza artık mail atarken resimli ve istediğimiz şekilde gitmiş olacak.

İmza için HTML dosyamızı dahil etme işlemi İmza için HTML dosyamızı dahil etme işlemi

Örnek imza (tam örnek olmadı ama konuya örnek aslında 😀 siz daha iyisini yapabilirsiniz ben öylesine karaladım birşeyler 🙂 ) :

Mozilla Thunderbird imza ayarları

Makale Yayım Tarihi: 26 Ekim 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir